Dom parterowy z poddaszem użytkowym, niepodpiwniczony, z garażem dwustanowiskowym, przeznaczony dla 4-5-osobowej rodziny. Na parterze znajduje się strefa dzienna oraz sypialnia z łazienką i garderobą, która może pełnić rolę pokoju gościnnego lub pokoju rodziców. W domu znajdują się dwa kominki – wewnętrzny w salonie i zewnętrzny od strony tarasu. Na poddaszu mieszczą się dwa pokoje i duża łazienka oraz pralnia. Dach budynku uatrakcyjniają elementy drewniane.

Dom zaprojektowano w technologii murowej ze stropem gęstożebrowym. Zasadniczą konstrukcję budynku stanowi układ ścian nośnych zewnętrznych wraz ze ścianami nośnymi wewnętrznymi, ściany zewnętrzne są warstwowe, murowane. Budynek posadowiony jest bezpośrednio na ławach fundamentowych. Dach o konstrukcji drewnianej kryty dachówką ceramiczną. Na dachu zaprojektowano okna połaciowe. Wykończenie - elewację wykonano z tynku mineralnego i elementów drewnianych, cokół z płytek klinkierowych. Schody wewnętrzne drewniane. Stolarka okienna drewniana.

Projektowany budynek mieszkalny jednorodzinny formą, skalą, rozwiązaniami architektonicznymi i użytymi materiałami nawiązuje do istniejącej architektury sąsiedniej o charakterze mieszkalnym. Elewacje wykończone zostaną z wykorzystaniem materiałów takich jak: tynk w odcieniach pastelowych, drewno itp.