Przedmiotem inwestycji jest budowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego z wbudowanym garażem, budowa przydomowej oczyszczalni ścieków.
Przedmiotowy budynek jest domem jednorodzinnym, przeznaczonym dla minimum czteroosobowej rodziny. Na parterze zaprojektowano pomieszczenia dla wspólnego użytkowania: wiatrołap, kuchnię, salon i schody na poddasze, ponadto jadalnię, łazienkę i kotłownię dostępna z części garażowej.
Na poddaszu zaprojektowano pomieszczenia sypialne pokoje dla rodziców i dzieci oraz łazienkę, strych i garderobę. Budynek jest niepodpiwniczony.

Typ budynku - projektowany dom jednorodzinny jest wolnostojgcy, dwukondygnacyjny (parter i poddasze użytkowe), w całości niepodpiwniczony, z garażem, zaprojektowany w technologii tradycyjnej, przykryty dachem wielospadowym. Na dachu zaprojektowano okna połaciowe.
Jest to obiekt o układzie konstrukcyjnym poprzecznym. Zasadniczą konstrukcję budynku stanowi układ ścian nośnych zewnętrznych wraz ze ścianami nośnymi wewnętrznymi, ściany zewnętrzne są warstwowe, murowane. Budynek posadowiony jest bezpośrednio na ławach fundamentowych.
Projektowany budynek mieszkalny jednorodzinny formą, skalą, rozwiązaniami architektonicznymi i użytymi materiałami nawiązuje do istniejącej architektury sąsiedniej o charakterze mieszkalnym. Elewacje wykończone zostaną z wykorzystaniem materiałów takich jak: tynk w odcieniach pastelowych, drewno itp.