Przedmiotem inwestycji jest nadbudowa i przebudowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego, w celu uzyskania niezbędnej powierzchni użytkowej funkcji mieszkalnej dla Inwestora.
Przedmiotowy budynek jest domem jednorodzinnym, przeznaczonym dla minimum czteroosobowej rodziny. Na parterze zaprojektowano pomieszczenia dla wspólnego użytkowania: wiatrołap, korytarz, kuchnie, pokoje mieszkalne, salon, ponadto, łazienki i kotłownię. Poddasze pozostaje jako strych nieużytkowy. Budynek jest częściowo podpiwniczony.

Typ budynku - projektowany dom jednorodzinny jest w zabudowie pierzejowej, dwukondygnacyjny (parter i poddasze nieużytkowe), w części podpiwniczony, zaprojektowany w technologii tradycyjnej, przykryty dachem dwuspadowym o okącie nachylenia 30°.
Jest to obiekt o układzie konstrukcyjnym poprzecznym. Zasadniczą konstrukcję budynku stanowi układ ścian nośnych zewnętrznych wraz ze ścianami nośnymi wewnętrznymi, ściany zewnętrzne są w części parterowej jednilite murowane, w części poddasza murowane warstwowe z ociepleniem. Budynek posadowiony jest bezpośrednio na istn. ławach fundamentowych.

Projektowany budynek mieszkalny jednorodzinny formą, skalą, rozwiązaniami architektonicznymi i użytymi materiałami nawiązuje do istniejącej architektury sąsiedniej o charakterze mieszkalnym. Elewacje wykończone zostaną z wykorzystaniem materiałów takich jak: tynk w odcieniach pastelowych, drewno, kamień itp.
Pokrycie dachu blachodachówka w kolorze czerwieni ceglastej, kolory tynków jasne pastelowe, zachowany zostanie podział i charakter elewacji, zastosowane zostaną w elewacjach tradycyjne w wyrazie materiały i elementy wykończeniowe.